پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی: ۹۸۹۱۰۳۴۰۶۵۵۴

پاسخ به سوالات شما اینجاست !

_

درصورت یافن نشدن سوال شما در میان سوالات متدوال، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چسب وکیوم ممبران

هنگام پاشش اپراتور، مقدار زیادی چسب به صورت گرده در هوا پخش می‌شود آیا کیفیت چسب مصرفی پایین است؟

خیر، در هنگام پاشش چسب می‌بایست فشار باد با توجه به میزان ویسکوزیته بین 3 الی 4 بار تنظیم شود و از فاصله 20 سانتی‌متری پاشش به آرامی روی قطعه انجام شود.

آیا ویسکوزیته در کیفیت چسب تاثیر گذار است ؟

میزان ویسکوزیته به کیفیت چسب مورد استفاده ارتباطی ندارد و تنها مورد قابل توجه در کیفیت چسب میزان و نوع درصد جامد آن است. ویسکوزیته چسب تنها نشان دهنده نوع سری پیستوله و فشار باد تنظیمی دستگاه باد است و با رعایت فشار باد پیستوله و فاصله پاشش مشکلی در رابطه با میزان مصرف ایجاد نمی شود.

درصد جامد چسب چیست؟

هر چسب متشکل از حلال و جزو اصلی چسب است. قدرت چسبندگی به میزان و نوع این جزو اصلی بستگی دارد که در حلال به صورت ذرات جامد پخش شده‌اند. درصد جامد به مقدار جزو اصلی نسبت به مواد حلال که پس از تبخیر حلال در چسب باقی می‌ماند اشاره دارد و به صورت درصد بیان می‌شود. اکثر چسب‌های معمول بازار دارای درصد جامد در حدود 50٪ هستند یعنی در یک کیلوگرم چسب پانصد گرم جزء اصلی و پانصد گرم آب یا حلال وجود دارد. طبیعتا هرچقدردرصد جامد بالا تر باشد جزء اصلی که عامل چسبندگی است بیشتر است که در نهایت باعث افزایش قدرت چسبندگی می‌شود. نکته مهم اینجاست که درصد جامد هیچ ارتباطی با ویسکوزیته (شل و سفت بودن) ندارد و بیشتر اپراتورها ویسکوزیته را معیار کیفیت چسب تلقی میکنند که یک مورد بسیار گمراه کننده است. همانطور که قبلا اشاره شد مقدار ویسکوزیته تنها برای تنظیم فشار باد پیستوله برای اعمال چسب می‌باشد و تاثیری در کیفیت چسبندگی ندارد.

کیفیت چسب‌های پلی‌یورتان بهتر است یا چسب‌های آکریلات ؟

چسب های پلی یورتان و آکریلات در نوع پیوند شیمیایی و عملکرد چسبندگی با یک دیگر متفاوت هستند. پلی‌یورتان به واسطه ساختار پلیمری منحصر به فرد خود توسط حرارت فعال می‌شود و یک چسبندگی ایده ال ایجاد می‌کند که به مراتب کیفیت بیشتری از لحاظ پاشش، مقاومت‌حرارتی و پایداری در مقابل آب و مواد شیمیایی در شرایط مختلف محیط نسبت به آکریلات دارد. از این رو بهترین چسب برای صنعت وکیوم ممبران، چسب پلی یورتان است.
قابل ذکر است که تفاوت ظاهری چسب های پلی یورتان و آکریلات به هیچ وجه قابل تمایز نیست و حتما باید از آزمایش های تخصصی برای تشخیص آنها استفاده شود.

بهترین نوع پیستوله که میتوان برای پاشش چسب وکیوم ممبران استفاده کرد؟

بهترین نوع پیستوله برای پاشش چسب وکیوم، پیستوله سه زمانه می‌باشد که فشار در سه حالت مختلف قابل تنظیم است. در این صورت شما به راحتی می‌توانید بنا به ویسکوزیته چسب فشار باد پیستوله را تنظیم نمایید.

بهترین فشار بادی که میتوان برای پیستوله در نظر گرفت چیست ؟

فشار باد با توجه به ویسکوزیته گزارش شده تنظیم می‌شود. بهترین و استانداردترین فشار باد برای چسب‌های متداول بازار بین 3-4 بار است.

آیا کیفیت MDFدر میزان مصرف چسب تاثیر دارد؟

کیفیت MDF مصرفی به صورت مستقیم در میزان مصرف و بازدهی کیفی چسب تاثیر گذار است، هر چقدر میزان تراکم MDF کم باشد چسب بیشتری هنگام پاشش به داخل چوب نفوذ می‌کند که باعث افزایش میزان مصرف چسب و کاهش کیفیت چسبندگی می شود.

آیا سمباده زدن به خصوص در لبه ها میتواند در میزان مصرف و کیفیت چسبندگی چسب تاثیر بگذارد؟

کیفیت MDF مصرفی به صورت مستقیم در میزان مصرف و بازدهی کیفی چسب تاثیر گذار است، هر چقدر میزان تراکم MDF کم باشد چسب بیشتری هنگام پاشش به داخل چوب نفوذ می‌کند که باعث افزایش میزان مصرف چسب و کاهش کیفیت چسبندگی می شود.

پلی یورتان

چگونه میتوان متوجه شد که چسب یا پوشش‌های پلی‌یورتان برای صنعت شما قابل استفاده است یا خیر ؟

با تماس به کارشناسان ما در تیم آژند بسپار در موردرزین و یا پوشش مورد نظر خود، اطلاعات لازم را کسب فرمایید.